ВЗАИМОПОМОЩЬ

Описание:

Жизнь-тяжелая штука! Но ПомогаЯ друг другу можно сделать ее легче!

Категория:

Общие интересы

Показать: Тема: ЮРИДИЧЕСКАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ
Всего сообщений в топике 56 (по теме 56 / флуд 0)
 Ответить на тему
Tue 30 Mar, 2010 13:24
Тема: ЮРИДИЧЕСКАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста: нет оценки  
ЮРИДИЧЕСКАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ
Если у когото проблемы, буду рад помочь. Консультации по трудовому, жилищному, семейному, земельному, уголовному, гражданскому законодательствах.
Пишите смело, ни один вопрос не останется без ответа (если будет позволять личная загруженность)
На Вашей стороне Ваши проблемы- на нашей стороне право, помочь Вам их решить.
Вы будете видеть только свои коментарии, таким образом будет сохранена конфиденциальность.
Еще лучше, пишите в личку или в почтовый ящик.

ДОПОЛНИТЕЛЬНО
При достижении договоренности возможно представление Ваших интересов в судах.

В Н И М А Н И Е
Имеется успешная практика возвращения не выданных заработных плат от работодателей, даже при отсутствии трудового договора. [/b]

И снова ВНИМАНИЕ!!! Успешная практика востребования через суды невыплаченных отделами социальной защиты помощи по уходу за ребенком до достижения ими трехлетнего возраста. Как правило ВАШ А доплата составит 13600 грн. Что бы значили для ВАС эти деньги? Нужны ли они ВАМ?
  Ответить на сообщение
Tue 30 Mar, 2010 13:50
Автор: zeby
Рейтинг поста:
(4.5/1) 
Добрый день!
интересует такой вопрос по семейному кодексу:
в каком случае и за что могут лишить работеля родительских прав? как это сделать? куда идти, какие документы надо брать и так далее?
заранее благодарна за ответ)
  Ответить на сообщение
Tue 30 Mar, 2010 21:57
Автор: solomon2010
Рейтинг поста:
(4.6/1) 
Пожалуйста подскажите, что делать: сосед поменял сантехнику и теперь, когда у него включается вода у меня в квартире шум и гул как на аэродроме.Пробовал сказать - в ответ сарказм и еще больше гудит.Как поступить и куда обращаться.
  Ответить на сообщение
Thu 01 Apr, 2010 11:04
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста:
(4.7/1) 
Батьки або один з них можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дітей, у тому числі при відмові без поважних причин взяти дитину з родильного будинку (відділення) та інших дитячих лікувально-профілактичних і навчально-виховних закладів, або зловживають своїми батьківськими правами, жорстоко поводяться з дітьми, шкідливо впливають на дітей своєю аморальною, антигромадською поведінкою, а також якщо батьки є хронічними алкоголіками або наркоманами.
Позбавлення батьківських прав провадиться тільки в судовому порядку.
Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він повідомляє про це прокурора або порушує кримінальну справу.

Справи про позбавлення батьківських прав розглядаються за заявою державних або громадських організацій, одного з батьків або опікуна (піклувальника) дитини, а також за позовом прокурора.
При розгляді справ про позбавлення батьківських прав необхідним є подання письмового висновку органів опіки і піклування, а також участь у судовому засіданні представника цього органу і прокурора.

При позбавленні батьківських прав обох з батьків дитина передається на опікування органів опіки і піклування.
лити батькам, позбавленим батьківських прав, побачення з дитиною, якщо такі побачення не відбиваються шкідливо на дитині.
Рішення органів опіки і піклування може бути оскаржене батьками до суду.


Батьки, позбавлені батьківських прав, втрачають всі права, що грунтуються на факті спорідненості з дитиною, відносно якої вони позбавлені прав, у тому числі права вимагати від неї в майбутньому надання їм утримання.
Позбавлення батьківських прав не звільняє батьків від обов’язку по утриманню дітей.

Необхідно скласти позов до суду де мотивовано обгрунтувати свою вимогу та надати докази. Доказами можуть бути зафіксовані порушення.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 15:49
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста: нет оценки  
Сейчас выброшу некоторые советы на самые частовстречающиеся вопросы Podmigivanie
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 15:55
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста: нет оценки  
Соціальний захист непрацездатних громадян
Закон України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам” від 16.11.2000 № 2109-ІІІ.
Цей Закон гарантує інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та їх соціальну захищеність шляхом встановлення державної соціальної допомоги на рівні прожиткового мінімуму.
Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства та діти-інваліди до 18 років.
Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органами медико-соціальної експертизи.
Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, на пенсію та на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога відповідно до цього Закону, пенсія чи державна соціальна допомога за законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”.
Якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.
Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:
- інвалідам з дитинства І групи – 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- інвалідам з дитинства ІІ групи – 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- інвалідам з дитинства ІІІ групи – 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- на дітей-інвалідів віком до 18 років – 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Інвалідам з дитинства встановлюється надбавка на догляд за ними:
- інвалідам І групи у розмірі 50 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- одиноким інвалідам з дитинства ІІ та ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду у розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- на догляд за дитиною - інвалідом віком до 6 років у розмірі 50 % прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років; за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років - 50 % прожиткового мінімуму для дитини від 6 до 18 років.
Надбавка на догляд за дитиною – інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителю, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.
Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка призначається незалежно від факту роботи.
Для призначення державної соціальної допомоги до органу праці та соціального захисту населення подається заява за формою, затвердженої Мінпраці. До заяви повинні бути додані документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства чи дитини – інваліда, документи про місце проживання батьків, усиновителів, опікуна або піклувальника, а також довідка медико-соціальної експертної комісії або медичний висновок.
Якщо із заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.
Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд, подають довідку про те, що вони не працюють.
Державна соціальна допомога призначається з дня звернення за її призначенням, якщо протягом трьох місяців подано всі необхідні документи.
Кабінетом Міністрів України 16.07.2008 р. прийнято постанову № 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян”, якою встановлено, що починаючи з 01.07.2008 р. у разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 265, та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 544 гривень, таким особам встановлюється доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Розмір державної соціальної допомоги з 01.07.2008 р. становить:
інвалідам I групи – 544 грн.
інвалідам ІІ групи – 544 грн.
інвалідам ІІІ групи – 544 грн.
дітям-інвалідам – 544 грн.
Розмір державна соціальна допомога з надбавкою на догляд з 01.10.2008 р. становить:
інвалідам I групи – 747 грн.
інвалідам ІІ групи (одиноким) – 544 грн.
інвалідам ІІІ групи (одиноким) – 544 грн.
за дитиною-інвалідом віком до 6 років - 627,10
за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років - 699,10

Закон України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” від 18.05.2004 № 1727-ІY.
Цей Закон визначає правові засади надання державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, інвалідам, а також надання державної соціальної допомоги на догляд.
Право на державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону мають громадяни України, які досягли віку ( чоловіки – 63 років, жінки - 58 років) або є інвалідами і не одержують пенсію та постійно проживають на території України.
Відповідно до цього Закону призначаються такі види допомоги:
- державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам;
- державна соціальна допомога на догляд.
Державна соціальна допомога призначається особі, яка:
- досягла віку (чоловік-63 років, жінка – 58 років) та не має права на пенсію відповідно до чинного законодавства або визнана інвалідом в установленому порядку;
- не одержує пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві, передбачені Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”;
- є малозабезпеченою особою.
Розмір державної соціальної допомоги встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:
- інвалідам І групи, жінкам, яким присвоєно звання “Мати-героїня” – 100%;
- інвалідам ІІ групи – 80 %;
- інвалідам ІІІ групи – 60%;
- священнослужителям, церковнослужителям та особам, які протягом не менше 10 років до введення в дію Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” займали виборні або за призначенням посади у релігійних організаціях, офіційно визнаних в Україні та легалізованих згідно з законодавством України, за наявності архівних документів відповідних державних органів та релігійних організацій або показань свідків, які підтверджують факт такої роботи, - 50%
- особам, які досягли віку (чоловіки - 63 років, жінки - 58 років) – 30 %.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України 16.07.2008 р. № 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” розмір державної соціальної допомоги з 01.07.2008 р. становить:
- інвалідам І групи, жінкам, яким присвоєно звання “Мати-героїня” – 544,00 грн. на місяць;
- інвалідам ІІ групи – 544,00 грн. на місяць;
- інвалідам ІІІ групи – 544,00 грн. на місяць;
- священнослужителям, церковнослужителям та особам, які протягом не менше 10 років до введення в дію Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” займали виборні або за призначенням посади у релігійних організаціях, офіційно визнаних в Україні та легалізованих згідно з законодавством України, за наявності архівних документів відповідних державних органів та релігійних організацій або показань свідків, які підтверджують факт такої роботи, - 544,00 грн. на місяць;
- особам, які досягли віку (чоловіки - 63 років, жінки - 58 років) – 544,00 грн. на місяць;
Державна соціальна допомога на догляд органами праці та соціального захисту населення надається у розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:
- одиноким малозабезпеченим особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію за віком або за вислугу років чи по інвалідності (крім інвалідів І групи);
- малозабезпеченим інвалідам І групи, які одержують пенсію за віком або за вислугу років чи по інвалідності.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 15:57
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста:
(4.5/1) 
Допомога на дітей одиноким матерям
Право на цю допомогу мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини.
Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають вдови та вдівці з дітьми, мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
Якщо одинока мати (вдова, вдівець) мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, уклала шлюб, за нею зберігається право на одержання допомоги на дітей, які народилися до шлюбу, за умови, якщо ці діти не були усиновлені чоловіком (дружиною).
Допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.
Допомога одиноким матерям, які мають дітей віком до 18 років(у разі, якщо дитина навчається – до 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Виплата допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 15:59
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста:
(4.5/1) 
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

Право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається і виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів).
Допомога обчислюється сумарно та призначається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.
Розмір допомоги становить 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, з розрахунку на місяць.
Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через шість місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Жінка, яка продовжує навчання, має право на виплату стипендії або допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами за її вибором.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 16:01
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста:
(4.5/1) 
ПРО ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРІВ ДЕЯКИХ ВИДІВ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ З 1 СІЧНЯ 2010 РОКУ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1375 „Про доповнення пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009 р. N 1252” передбачено виплату з 1 січня 2010 року до проведення чергового перерахунку державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у сумах, які були фактично виплачені у грудні 2009 року.

В зв’язку з цим органами праці та соціального захисту населення області завершена робота з проведення перерахунків державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам і державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.

Розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам з 01.01.2010 року будуть становити:
- непрацюючим інвалідам з дитинства І групи – 1000,4 грн.; працюючим – 972,0 грн.;
- непрацюючим інвалідам з дитинства ІІ та ІІІ груп – 630,4 грн.; працюючим –602,0 грн.;
- дітям-інвалідам без надбавки на догляд – 630,4 грн.;
- дітям-інвалідам віком до 6 років з надбавкою на догляд – 835,5 грн.; віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 907,5 грн.;
- дітям-інвалідам, захворювання яких пов’язано з аварією на ЧАЕС, без надбавки на догляд – 687,7 грн.;
- дітям-інвалідам, захворювання яких пов’язано з аварією на ЧАЕС, віком до 6 років з надбавкою на догляд – 1062,3 грн.; віком від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1134,3 грн.
Розміри державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам з 01.01.2010 року будуть становити:
- непрацюючим інвалідам І, ІІ, ІІІ груп а також особам, які досягли відповідного віку (чоловіки – 63 роки, жінки – 58 років) – 630,4 грн.; працюючим –602,0 грн.

Одночасно інформуємо жінок, які мають дітей віком до трьох років, що згідно із п. 22 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 (зі змінами та доповненнями) з 1 січня 2010 року підвищено розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, який призначається з урахуванням доходу сім'ї.

Відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” передбачено право матері дитини на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У разі, якщо мама не може здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку в зв’язку з навчанням чи виходом на роботу – допомогу може отримувати чоловік або дідусь, бабуся, інший працездатний родич при умові неотримання пенсії.

Відповідно до зазначеного вище Порядку максимальний розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.01.2010 року збільшиться з 75 відсотків до 100 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи і становитиме 744 грн.

Розмір допомоги з 01.01.2010 розраховується як різниця між 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Якщо вказана різниця буде більшою ніж 130 гривень – виплачується її розрахунковий розмір, якщо ж менша – то мінімальна сума 130 гривень.

У 2009 році розмір допомоги розраховувався з урахуванням 75 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Таким чином жінки, які у 2009 році отримували допомогу з урахуванням доходу сім’ї, у поточному році вже отримують її у розмірі, збільшеному на 25 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Виплата допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі, тобто у сумі 130 гривень на місяць.

Слід зауважити, що перерахунок розмірів вказаних вище державних соціальних допомог здійснено автоматизованим способом, тому звертатися з заявами до органів праці та соціального захисту населення не потрібно.

Виплата допомоги у нових розмірах буде проведена у січні 2010 року через поштові відділення зв’язку чи банківські установи.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 16:06
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста: нет оценки  
Закон України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” від 01.06.2000 №1768-ІІІ
Відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям” до малозабезпечених відносяться сім'ї, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний доход, нижчий від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим, ніж 75 відсотків рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'Ї.
Відповідно до статті 46 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” встановлено, що у 2009 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму(гарантований мінімум) для призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям встановлюється у сумі:
для працездатних осіб – 133 гривні;
для непрацездатних осіб – 187,50 грн.;
для інвалідів – 200 грн
Для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10% , для дітей одиноких матерів та для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи – на 20%.
Для кожної дитини в малозабезпеченій багатодітній сім'ї, в якій виховується троє або більше дітей віком до 16 років (до 18 років, якщо дитина навчається), рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) становить для дитини віком до 6 років - 278,5 гривні, для дитини віком від 6 до 18 років - 350,5 гривні;
Для призначення допомоги уповноваженому представнику сім'ї необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення наступні документи:
заяву;
документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї;
довідку про склад сім'ї;
декларацію про доходи та майно(заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї);
довідку про наявність та розмір земельної частки(паю).
Соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. У разі, коли до заяви не додані всі необхідні документи, управління праці та соціального захисту населення повідомляє уповноваженого представника сім'ї, які документи повинні бути подані додатково.
Соціальна допомога призначається на шість місяців.
Розмір соціальної допомоги може бути перерахований з місяця подання заяви уповноваженим представником сім'ї до закінчення строку призначення.
Державна соціальна допомога не призначається у випадках,
коли:
- працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість; осіб, які доглядають за дітьми до трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, а також за особами, які
досягли 80-річного віку);
- з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї;
- у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім'ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму);
- у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї (крім сімей, що складаються лише з дітей та осіб, які досягли 65-річного віку або є інвалідами I та II групи, та сімей, в яких є діти-інваліди) є земельна ділянка площею понад 0,6 га, крім випадків, коли така земельна ділянка з незалежних від сім'ї причин не приносить дохід.
За наявності вищевказаних обставин, державна соціальна допомога може бути призначена органом праці та соціального захисту населення на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад або утворених ними комісій у разі, якщо:
- у складі сім'ї є інвалід;
- у малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);
- неможливість отримання будь-яких джерел для існування
пов'язана з тривалою хворобою.
Призначена державна соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру у разі невикористання сім'єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування.
Якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний
строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення".
Не отримана своєчасно з вини сім'ї соціальна допомога може бути отримана в наступному місяці, але не пізніше місяця, після закінчення строку, на який вона призначена.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 16:12
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста: нет оценки  
Закон України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми” від 21.11.1992 №2811-XI
Громадяни України, в сім’ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених Законом України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”.
Відповідно до цього Закону органи праці та соціального захисту населення здійснюють призначення таких видів державної допомоги сім’ям з дітьми:
1) допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;
2) допомога при народженні дитини;
3) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
4) допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
5) допомога на дітей одиноким матерям.
6) допомога при усиновленні дитини
Всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, застрахованим в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, призначають органи праці та соціального захисту населення за місцем проживання батьків.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 16:14
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста: нет оценки  
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, усиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич (при умові неотримання пенсії), який фактично здійснює догляд за дитиною.
Зазначена допомога виплачується щомісяця з дня звернення до органів праці та соціального захисту населення, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб, а для працюючих – не раніше ніж з дня надання відпустки по догляду за дитиною.
Для призначення допомоги органам праці та соціального захисту населення подаються наступні документи:
заява;
копія або витяг з наказу про надання відпустки ( для працюючих осіб);
копія свідоцтва про народження дитини;
копія трудової книжки;
довідка з місця навчання (для осіб, які навчаються);
довідка про те, що виплата допомоги по безробіттю або матеріальної допомоги по безробіттю не проводиться, - для непрацюючих осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості;
Усиновителі та опікуни подають копію рішення про усиновлення або встановлення опіки.
Особи – суб’єкти підприємницької діяльності подають довідку, видану органами державної податкової служби про те, що не провадять підприємницької діяльності.
Для призначення допомоги у ромірі, що перевищує мінімальний, подається довідка про склад сім’ї та декларація про доходи та майновий стан, яка заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 січня 2009 року призначається в розмірі, що дорівнює різниці між 75 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість календарних місяців, але не менш як 130 грн.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на кожну дитину незалежно від кількості народжених (усиновлених, взятих під опіку) дітей у сім'ї, по догляду за якими надається допомога.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 16:16
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста: нет оценки  
Видача путівок пільговим категоріям населення
1. Найменування послуги: видача путівок пільговим категоріям населення.
2. Адміністративний орган, який надає послугу: Головне управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації, міськрайуправління праці та соціального захисту населення.
3. Нормативні документи, що регулюють надання послуги: постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення” зі змінами.
4. Консультаційні матеріали: Закон України «Про статус ветеранів війни. гарантії їх соціального захисту», Закон України «Про жертви нацистських переслідувань», Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
5. Органи праці та соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів:
інвалідів усіх категорій за рахунок коштів, передбачених Мінпраці;
ветеранів війни у санаторіях підпорядкованих Мінпраці, та за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам;
осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та осіб, зазначених у статтях 6-1 – 6 -4 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
Вищезазначені особи повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в органах праці та соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування.
Для одержання путівки подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.
Забезпечення путівками військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” а також суддів та суддів, які отримують пенсію відповідно до Закону України „Про статус суддів”, здійснюється за окремим порядком.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 16:27
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста: нет оценки  
Надання субсидій населенню
Субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги або вартістю палива, скрапленого газу в межах норм споживання з урахуванням пільг та обов’язковим відсотком платежу (15% чи 20% сукупного доходу сім’ї).
Субсидія призначається:
- для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається – на 6 місяців, починаючи з місяця звернення за її призначенням чи перерахунком;
- на оплату природного газу, що споживається на індивідуальне опалення – на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням чи перерахунком;
- для придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива – один раз на календарний рік;
- для придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива та відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг – один раз на календарний рік, при цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.
Кількість одержувачів субсидії у січні 2009 року склала 31,4 тис. сімей.
Призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за спрощеним механізмом, а саме: громадяни подають до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) лише паспорт, довідки про доходи кожного із осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, та відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами (технічний паспорт, документ на будинок, що підтверджує право власності), відомості про комунальні послуги (розміри платежів).
В управлінні громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб.
На запит управлінь праці та соціального захисту населення відомості для нарахування субсидій надають:
- про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях – житлово-експлуатаційні організації, або інші органи, визначені місцевими органами виконавчої влади та місцевими органами самоврядування; у сільській місцевості - сільські (селищні) ради;
- про фактичне витрачання за попередній період газу, води, електричної та теплової енергії – організації, які надають ці послуги.
Прийом громадян та надання консультацій, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги здійснюється щоденно, без обідньої перерви. Також, запроваджено попередній запис на прийом за номером телефону та безпосередньо в управлінні.
  Ответить на сообщение
Fri 02 Apr, 2010 16:29
Автор: pravovedenie
Рейтинг поста: нет оценки  
Пільги багатодітним сім’ям
З метою посилення соціального захисту багатодітних сімей, поліпшення їх державної підтримки, створення більш сприятливих умов для виховання дітей у таких сім’ях 19.05.2009 прийнятий Закон України № 1343-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей”.
Вказаним Законом, який набирає чинності з 1 січня 2010 року, зокрема внесено зміни до Закону України “Про охорону дитинства”.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про охорону дитинства” багатодітна сім'я - сім'я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей.
Багатодітним сім’ям згідно із статтею 13 вищезазначеного Закону України надаються такі пільги :
1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонементна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Дітям з багатодітних сімей надаються пільги щодо безоплатного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
Додаткову інформацію можна отримати в управліннях праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
Батькам і дітям з багатодітних сімей будуть видаватись відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України.
  Ответить на сообщение
 Ответить на тему
  
Добавить тему в любимые